Čuječnost za otroke je čudovita praksa osredotočenosti na tukaj in zdaj. Pomagamo si tako, da vključimo zaznavne kanale. Lahko preprosto z opazovanjem diha. S telesno prakso. Opazovanjem občutkov. Ali pa seveda z ustvarjalnostjo.

Otroci so sicer naravno čuječni, a gre za to, da so vedno bolj in bolj “bombardirani” z elektronskimi napravami, obveznostmi, nalogami.. Potrebno je razumeti, da je “poklic” otroka, da se igra. Da ustvarja. Da se mu dovoli biti v tišini. V raziskovanju trenutka. Da se tako na naraven način resetira.
Take igrice ne iščejo popolnosti, povabijo pa k občutenju, razmišljanju, hvaležnosti. Če se otrok uči v energiji hvaležnosti, potem bo k temu stremel tudi kot odrasla oseba. To bo naučena praksa. Znal se bo umakniti, napolniti baterije in se tako lažje soočil z izzivi. Preberite še: Kako naučiti otroke čuječnosti?

Vedno več otrok trpi zaradi tesnobe, anksioznosti, kot odziv na stres in zahteve. A, tako kot je pomembno znanje o matematiki, naj bo pomembno tudi znanje o čustveni inteligenci, samopodobi, čuječnosti, tehnikami umirjanja in sproščanja. Naj v vedro otroka ne nalagajmo samo zahtev, ampak tudi rešitve in sposobnost, da se nauči življenjskih tehnik.
Ko smo potrti, utrujeni, pod stresom se tudi mi radi spomnimo tistih delov, ki nas osrečujejo. Tako zmanjšamo vpliv neprijaznih besed kot so “noben me ne mara”, “nisem vreden”, “nič ni od mene”, ” nikoli se ne zgodi nič dobrega”..
Spomnimo se, da imamo vedro polno prijetnih izkušenj in prijateljev, sončnih žarkov, prikupnih kužkov… Želim vam čuječno, prijetno ustvarjanje.
Pridružite se 3 – urni delavnici: Tehnike za podporo pri tesnobi otrok

Preberite še Joga položaji za umiritev otroka.